Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Chcesz nabyć kremy przeciwzmarszczkowe do cery? Odwiedź tę stronę

Także młodzieńcza cera bez wyprysków wymaga należytej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić procesy starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Przede wszystkim ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest najbardziej podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których szczególnie przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Dlatego tak ważne jest, aby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do typu skóry oraz wieku. Szczęśliwie nie jest to trudne, ponieważ na rynku można dostać kosmetyki dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jakie substancje są w nich zawarte?

Najważniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – czynnikwiążący molekuły wody i w ten sposób uniemożliwiający jej utratę, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kremy tego typu mają w składzie także tłuszcze zwane ceramidami, które też zapobiegają utracie wody, gdyż zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami skórnymi. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy właściwym nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe niepożądane elementy, a przy tym umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć do skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dostosuj do typu skóry oraz wieku

Kremy przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka typów. Jednym z głównych kryteriów podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany preparat. Przy jego wyborze należy też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy albo do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]