Maść nawilżająca do nosa – ulga przy podrażnieniach

Jesienne miesiące to okres, kiedy błona śluzowa nosa ulega suszeniu, a skóra podrażnia się i zaczerwienia. Problemy z błoną śluzową, szczególnie u maluchów może wywoływać mnóstwo czynników. Pragniesz złagodzić niemiłe dolegliwości i pozbyć się zaczerwienienia nosa u dziecka? Dowiedz się, z jakiego powodu powinnaś zaopatrzyć domową apteczkę w maść nawilżającą do nosa Katarek!

Maść nawilżająca do nosa – wypróbuj sprawdzony sposób

Śluzówka noska podrażnia się i wysusza wskutek wielu czynników. Znaczącą rolę pełni tutaj w szczególności wysoka temperatura panująca w mieszkaniu i jednocześnie niska wilgotność powietrza. W czasie sezonu grzewczego nos jest wyjątkowo narażony na nieprzyjemne dolegliwości, a pracująca klimatyzacja tylko potęguje problem. Rezultatem jest więc ból przy wycieraniu nosa, pieczenie i uczucie dyskomfortu. Maść nawilżająca do nosa pielęgnuje nie tylko śluzówkę, lecz także jej otoczenie, powodując, że skóra już nie piecze i odzyskuje właściwy kolor.

Dlaczego wskazane jest stosowanie maść nawilżającą do nosa?

Maść nawilżająca do nosa Katarek została wzbogacona o prebiotyk Biolin P, który działa ochronnie na śluzówkę, rekonstruując florę bakteryjną. Może być aplikowana w różnych sytuacjach – przy podrażnieniach wywołanych negatywnym działaniem smogu, suchym powietrzem (centralne ogrzewanie, klimatyzacja), a nawet nadużywaniem kropli do nosa. Zanieczyszczona atmosfera może podrażniać delikatne błony śluzowe, lecz aktywne składniki maści szybko przynoszą ulgę w dolegliwościach i przywracają równowagę. Maść nawilżająca do nosa Katarek została stworzona przede wszystkim dla małych pacjentów – może być stosowana u maluchów w wieku od 1 roku życia.