Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Skieruj się tu, aby zamówić lonżę jeździecką

Lonża to akcesorium nadzwyczaj często wykorzystywane w trakcie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie poleca się je kupić?

Lonża jeździecka – typy i jej rola

Lonża dla konia to właściwie długa linka, najczęściej nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca w czasie lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, jak również dosiadem. Koń prowadzony jest po obrysie koła, zaś lonża używana jest do korygowania reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten służy również artystom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do szlifowania umiejętności i zabezpieczania przeprowadzanych trików. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być używana w trakcie treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji używana jest do treningu młodych zwierząt i dostarczenia im stosownej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria popularnych marek

Szeroki wachlarz akcesoriów jeździeckich znajdziesz w bogato zaopatrzonych sklepach online, które oferują specjalistyczny sprzęt w rozważnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie znanych marek – m.in. Harrys Horse, Start czy Kerbl. Chcesz kupić lonżę jeździecką w różowym, zielonymalbo niebieskim kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade oferuje ogromny asortyment produktów, które sprostają oczekiwaniom nawet najkapryśniejszych użytkowników. W ofercie dostępne są artykuły wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a miękkie tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]