Kosmetyki naturalne – charakterystyka

Zobacz, gdzie nabyć kosmetyki ekologiczne, wejdź na houseofbeauty.com.pl

W ostatnim czasie nastąpiła moda na produkty naturalne i ekologiczne. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały z ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne nie powodują alergii, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

podczas produkcji kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. macadamia, migdałowy czy arganowy, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą mogą poszczycić się świetnie wyposażone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]