Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Zobacz, gdzie kupić kontenery hakowe, wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się wysoką wytrzymałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]