Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Tu zamówisz kontenery KP

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy drzwi i okien, a także złom, gruz – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]