drukarki 3D, 3D drukarka

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

W ofercie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne technologie i urządzenia. Szacuje się, iż używając drukarek 3D i pozostałych urządzeń Stratasys można aż o 90% zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i nieskomplikowaną obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, jak również dokładniejszym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można wydrukować identyczne makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej marki są szeroko stosowane w najrozmaitszych sektorach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany wydruk jest trwały oraz dokładny, a w czasie procesu drukowania nie tworzą się odkształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]