Jak zwiększyć pakowność auta? Zamontuj belki dachowe!

Chcesz zamówić bagażnik bazowy? Zobacz tu.

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku akcesoria. Zwykle nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, gdyż ma opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]