Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli potrzebujesz wisiorków, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.