Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Jeśli szukasz szczegółowych informacji dotyczących marki CarePump, kliknij tutaj.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca masażu, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród urządzenie uciska kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo powodów do wypróbowania presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się również ogromnie popularna wśród sportowców, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt do presoterapii w domu

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tych urządzeń. Teraz osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, dzięki przenośnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi choroba nowotworowa czy zaburzenia rytmu serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]