Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Chcesz nabyć czapsy skórzane? Powinieneś odwiedzić ten adres

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Są zatem polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]