Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Jeśli chcesz zamówić antenę satelitarną, koniecznie sprawdź www.telmor.pl.

Zdecydowana część z nas ma w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że chętniej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy serial lub talk-show w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie kupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która zwyczajowo określana bywa mianem talerza. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część widzów zamiast kablówki . Jest to wynikiem tego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się kilka typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Aktualnie najczęściej konsumenci wybierają jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, by nie niszczały na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie nam służyć długo.

Co oprócz anteny satelitarnej jest wymagane do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba również wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel antenowy.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]