Cegła elewacyjna – różnorodność kolorów

Cegła klinkierowa to uznany element budowlany, który jest wyjątkowo wytrzymały, pełni funkcję dekoracyjną, a przy tym powoduje, że budynek wyróżnia się od pozostałych. Dlaczego cegła na elewację jest tak popularna i gdzie się jej używa? Jakie barwy może przybierać klinkier dekoracyjny?

Cegła na elewację – zastosowanie

Naturalne cegły elewacyjne zachwycają swoim oryginalnym wyglądem i mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Cegły elewacyjne znakomicie ozdabiają domy, a także nadają im ponadczasowy i klasyczny charakter. Ich chropowata powierzchnia bardzo dobrze sprawdza się na nieruchomościach utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Z kolei klinkier na komin charakteryzuje się dużą trwałością i doskonale radzi sobie z wahaniami temperatury. Klinkierówka może też być użyta na ścianach wewnątrz domu, jak również do zabudowania kominka lub wykończenia pięknego i wytrzymałego blatu – możliwości jest bardzo dużo!

Klinkierowa cegła elewacyjna – bogactwo kolorów

Klinkierową cegłę elewacyjną cechuje trwałość, niska nasiąkliwość oraz odporność na negatywne czynniki zewnętrzne, co powoduje, że jest często wykorzystywana w budownictwie. Aczkolwiek parametry techniczne to nie jedyne atuty, jakie posiada cegła klinkierowa. Jej barwy pozwalają na osiągnięcie bardzo oryginalnego efektu wizualnego – cegły mogą mieć odcień beżu, brązu, żółci, pomarańczu, czerwieni, a po domieszce glinki w kontrastowym kolorze również wiele innych, nawet niebieskim czy różowym. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że budynek jest niepowtarzalny!