Blachy trapezowe na dach – niedrogi budulec i prosty montaż

Blacha trapez. Zdobądź więcej wiadomości.

Blachy trapezowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe na dach – niedrogie a przy tym mocne pokrycie

Nazwa blach trapezowych wywodzi od jego kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wielkich kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do wykonywania pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zamontować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych okoliczności nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie też wspaniale prezentować się jako wykończenie magazynów, wiat czy budynków gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. rynny dachowe.

Nasze dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08