Biżuteria z ametystami

Kup biżuterię z ametystami

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Mozambiku, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.