Gadżety dla biegacza – co oferują organizatorzy biegów?

Jogging jest w ostatnim czasie ukochaną aktywnością ogromnej liczby Polaków. To sport, który można praktykować wszędzie, bowiem nawet w dużych aglomeracjach znajdą się spore parki i bulwary, gdzie można biegać. A co kluczowe – bieganie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy zaledwie posiadać dobre buty, pochłaniający pot t-shirt i odrobinę determinacji.

Gadżety dla biegacza – co dostają uczestnicy półmaratonów

Także w niedużych miejscowościach co jakiś czas organizuje się półmaratony, w których uczestniczą nie tylko zawodowcy, ale i amatorzy tego sportu. Wpisanie się na takie wydarzenie sportowe często wiąże się z niewysoką opłatą, w ramach której poza dopuszczeniem do startu uczestnicy odbierają też parę gadżetów. Podstawą takiego pakietu gadżetów na ogół jest identyfikator zawodnika,oddychająca koszulka , czasami napój izotoniczny. Jednak coraz częściej organizatorzy imprez biegowych dodają do nich inne gadżety dla biegacza. Na bardziej ekskluzywnych wydarzeniach sportowych mogą to być m.in. opaski do biegania, w których można umieścić klucze lub telefon, nieco bardziej pojemne pasy sportowe na biodra, czyli popularnie nerki, czy też mały ręcznik do wytarcia potu. Sportowcy bardzo doceniają takie pakiety gadżetów, gdyż nawet jeżeli nie zdobędą w biegu pozycji na podium, to t-shirt z logo imprezy pozostanie na zawsze pamiątką z udziału w biegu. Co kluczowe, jest to pamiątka przydatna, którą sportowiec może zakładać podczas swoich treningów.

Zastosowanie gadżetów dla biegaczy w działaniach promocyjnych

Małe i większe imprezy sportowe nie mogłyby naturalnie zaistnieć bez pomocy patronów, którzy ponoszą gros kosztów ich przygotowania. Zwykle logo organizatorów i sponsorów biegów umieszcza się nie tylko na ulotkach lub billboardach reklamujących imprezę, ale też i na gadżetach rozdawanych sportowcom. W zależności od rodzaju surowca czy materiału, z którego wytworzone są gadżety dla biegaczy, do umieszczenia na nich logotypu organizatorów wykorzystywane są odmienne techniki nadruku. W przypadku t-shirtów jest to zazwyczaj sitodruk, który zapewnia ogromną wytrzymałość grafiki.