Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca skupia się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w zakresie bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii radcy prawnego

Reprezentując Pracodawców, najczęściej udzielamy pomocy przy opracowaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego kontynuacji oraz rozwiązania. Świadczona przez nas pomoc prawna ma nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również ochronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozkwitem prowadzonej działalności gospodarczej, respektowanie prawa pracy jest coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym priorytetem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny w roli pełnomocnika Pracownika

Nierzadko zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym rozwiązaniem umowy o pracę lub chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego typu sprawy związane są ze znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do uznania racji Klienta jest sporym wyzwaniem.