Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna obsługę prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o dział spadku czy stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam również obce zagadnienia prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od konwersacji z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, by już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wraz ze spadkobiercami właściwej dla specyfiki sprawy procedury działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co pożegnały bliskich sobie osoby, wymaga pełnego zrozumienia i subtelnego podejścia. Często wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.