Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Na www.exploruj.pl znajdziesz korzystną ofertę wycieczki w Alpy Austriackie.

Miłośnicy gór, którzy znają już dogłębnie każdą marszrutę w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują oferty eskapad w inne europejskie góry. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Zachwycające szczyty Alp – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoim obszarem kilka krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o pokonaniu których fantazjują alpiniści z całego świata, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m. , jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo albo Eiger. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla miłośników gór

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo interesujących ofert kierowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i utrzymują dobrą kondycję fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi przede wszystkim część szkoleniowa, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Największą zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w niedużych, zwykle 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym doznaniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]