Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Dowiedz się więcej o skiturach.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam zwykle tylko po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – wycieczka po górach na nartach

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w drewnianej, góralskiej chacie i sporadycznym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich piękna podczas dość intensywnych, ale niezmiernie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych nart i butów.

Gdzie wybrać się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bezspornie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie bez problemu dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]