Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Fajne miejsca w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także pensjonaty, hotele i kempingi zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, trasy rowerowe czy czar parków narodowych i krajobrazowych.

Proste rozmówki i wykaz konsulatów – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe południowe miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale także w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Szczególnie wartościowy dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, w którym poznają ważne słówka i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego