Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Aktualna oferta wycieczek dla aktywnych.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop chcą zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś szczególnego, czego wcześniej nie doznali. Właśnie dla takich osób agencje turystyczne sporządzają interesujące propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – aktywne wycieczki

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną zobaczyć różne rejony naszego kraju oraz świata od kompletnie innej strony. Program takich podróży jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których zwykły turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na patio dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych wrażeń to również perfekcyjna szansa, by nabyć przydatne kwalifikacje, bo częstokroć łączy się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania zasad przeżycia w danym terenie. Podczas wycieczki w góry można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w razie lawiny. Należy także wspomnieć, że taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających zaufania i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Gdzie organizowane są aktywne wyprawy?

Najciekawsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to przede wszystkim wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery główne szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, miejscowe parki narodowe i odwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez problemu poradzą sobie też w czasie wyprawy do Nepalu lub na Wyspy Komodo.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]