kurs akwareli

Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z artystycznych sposobów wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, aby czerpać z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie hobby bądź metoda rozluźnienia się po wyczerpującym dniu w pracy i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednakże jeżeli pragniesz poznać nowe techniki, opłaca się postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – opanuj te trudne farby

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i nietrudnego do stworzenia, lecz wpływa na niego sporo czynników, o których twórca-amator nie ma zazwyczaj pojęcia. Znaczny udział w samym procesie malowania ma też przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy od lat doświadczeni w tej technice w żadnym razie nie są przeświadczeni o tym, iż praca zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to idealne miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie potrzebne elementarne informacje niezbędne do odnalezienia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, obojętnie, czy podjął już samodzielne próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć starannie objaśniają cechy tych farb, różnorodność technik ich używania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt pracy.

Czy warto uczestniczyć w kursie malarstwa akwarelami?

W dobie popularyzacji internetu każdy może wyszukać i obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować akwarelami. Jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez biegłego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej szkoleniu z umiejętności artystycznych potrzebne są wskazówki, które kursanci otrzymują od dydaktyków podczas pracy. Takie korekty pomagają sprawniej nabywać warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak planował. Co więcej nauka w grupie osób o pokrewnych zainteresowaniach tworzy życzliwą atmosferę wsparcia, które jest bardzo istotne w stymulacji do nieprzerwanego rozwoju artystycznego. Udział w konstruktywnej ocenie prac pozostałych kursantów, pomaga potem we obiektywnej ocenie autorskich prac już odbyciu kursu.

Nasze dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]