Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Kluczowe wiadomości na temat malarstwa cyfrowego. Przekonaj się!

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie stara się poznać znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Istnieje kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że służył głównie jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się podstawowym oprogramowanie artystów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak przykładowo ArtRage, Krita czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane gwaszem, akwarelą bądź farbami olejnymi. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

Na ogół nauka malarstwa komputerowego toczy się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, jednakże aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać potrzebne metody stosowania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, wypada wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]