Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Warsztaty kulinarne dla dzieci Kraków - sprawdź informacje o ofercie na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają uczestniczyć w kuchni – przynosić i wybierać składniki bądź dekorować wypieki. Pragniesz podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci nie tylko nabywają przydatne umiejętności, ale też rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się niezależności. A jednocześnie wspaniale się bawią. Dobieranie i mieszanie ingredientów, opanowywanie nieskomplikowanych przepisów i komponowanie ulubionych smaków – całość sprawia, iż dzieci z zapałem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie stosuje się w kuchni, co pozytywnie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach biorą udział także rodzice, jest to tym samym doskonała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie skosztować tego, co przygotowały.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów maluchy przygotowują deser i danie główne. Mali adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, pachnącej pizzy, albo przyrządzić apetyczny makaron na słodko lub słono. W trakcie kursu grupa przygotowuje też wyśmienitą deser – mus z lodami oraz mascarpone. Lekcja powiązana z zabawą to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań daje dzieciakom moc satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorne dziecko będzie z pasją oddawało się dekorowaniu tortu czy pieczeniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i bardzo dobre podejście do maluchów.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]