Kreatywne zajęcia dla dzieci – niezbędne w pierwszych miesiącach życia

Dla niemowlęcia zabawa to nie tylko rozrywka – dobrze poprowadzona może pobudzać ich percepcję. Rodzice, chcący poszerzać umiejętności percepcyjne swoich pociech, mogą zapisać swoje dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia sensoryczne dla dzieci

Zajęcia baby sensory to zajęcia dla niemowląt, a więc dzieci nie starszych niż trzynaście miesięcy. Ten pierwszy rok życia jest niesłychanie istotny dla malucha, bowiem zachodzi wtedy jego nadzwyczaj intensywny rozwój fizyczny i umysłowy. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu dziecka tworzą w tym okresie dziesiątki milionów nowych połączeń między neuronami. Dlatego trzeba zatroszczyć się o pokaźną liczbę ciekawych wrażeń, które wpłyną pozytywnie na postępy niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych organizowane są w dwóch przedziałach wiekowych – dla dzieci do szóstego miesiąca i tych powyżej siódmego miesiąca życia. Ze względu na to, iż przeznaczone są dla niemowląt, trwają nie dłużej niż godzinę, która podzielona jest na fazy wypoczynku oraz zabawy. Podczas zajęć niemowlęta angażowane są w rozmaite aktywności, które pobudzają ich rozwój psychiczny oraz umiejętności porozumiewania się i ruchowe.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Muzyka jest jednym z pozytywnie oddziałujących na rozwój niemowlaków bodźców. Dzięki grze na najrozmaitszych instrumentach, zarówno kilkuletnie, jak i młodsze maluchy, rozwijają fantazję i wrażliwość na piękno, jak również uczą się zrozumienia tempa. Obcowanie z muzyką we wczesnym wieku kształtuje zdolności kognitywne maluchów, co później w wielu przypadkach jest bazą do bezproblemowego zrozumienia zasad matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to też interesująca zabawa z grupą rówieśników. W czasie gier muzycznych generowane są dźwięki na niskim poziomie głośności. Pod opieką wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, dzieci nauczą się, że dźwięki można tworzyć także przy użyciu rozmaitych rzeczy.