Idealnie dopasowane podłoża ogrodnicze

Prace w ogrodzie wymagają używania profesjonalnych produktów, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – węgiel brunatny i nawozy mineralne

Zastosowanie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać zachwycające rośliny, dlatego bardzo istotny jest wybór najlepszych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się bujna roślinność, która wytrzyma negatywne warunki zewnętrzne? W sklepach znajdziemy różne rodzaje mieszanek ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów minerałów. W skład podłoży dostępnych w sklepach wchodzą np. ziemia darniowa, piasek, perlit, minerały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami fizycznymi, zawartością próchnicy i odczynem PH.

Podłoża ogrodnicze – bujne ogrody na dachu

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki roślin, musisz zastosować specjalistyczny substrat. W sklepach dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża wykorzystuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można wysiewać także drzewa. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. Natomiast substraty ekstensywne są przeznaczone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak skalnice, trawy ozdobne i macierzanki. Chcesz hodować rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Postaw na substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na dachach pod kątem 35 stopni.