Topaz mistyczny w jubilerstwie

Zamów topaz mistyczny na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru może się wydać, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie wysokiej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki daje obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Istotna jest też mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.