Klipsy, sztyfty, bigle – zapięcia srebrnych kolczyków

Sprawdź, gdzie zamówić kolczyki srebrne.

Wybierając kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko ich design, kształt czy materiał, z którego są wykonane,, ale także na zapięcie. Oto zwięzły wykaz często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje spory komfort noszenia i często jest stosowane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Obecnie właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak klasyczny bigiel, ale łatwiej go zapiąć, ze względu na rozchylany tylni zatrzask. Na co dzień stosuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w okresie letnim, gdy nie nosi się odzieży z postawnym kołnierzem, szali oraz czapeczek.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem używane są często w biżuterii dla dzieci.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]