Uniwersalne i przemysłowe filtry powietrza

Filtr F7 znajdziesz na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym względem Polska zajmuje jedną z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne raporty o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (np. w szpitalach).

Uniwersalne filtry minipleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od wielu dziesięcioleci, są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w budynkach mieszkalnych, biurowcach lub obiektach użyteczności publicznej doskonale zdadzą egzamin filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak włókna, spaliny bądź zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtracyjny złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te mają dużą żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w wielu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia efektywną pracę w wymagających warunkach (aż do 80°C). Filtry tego rodzaju instalowane są tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane standardy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących leki.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46