Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać nałożony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych poważnych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie sztucznej liczby odnośników kierujących internautów na naszą witrynę w sieci. Łamią one reguły naturalnego linkowania opracowane przez firmę Google, gdyż manipulują pozycją portalu w rezultatach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów sponsorowanych przesyconych licznymi frazami. Występuje także zjawisko wymiany linków, co skutkuje założeniem bana. Jeśli nieprofesjonalne metody zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się z gwałtownym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 40 stron.

Czy da się usunąć nienaturalne linki przychodzące

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na witrynę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o przywrócenie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak bardzo pracochłonny i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Jeśli chcemy zwiększyć szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji SEO. Fachowcy automatycznie zidentyfikują realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym podmiotom.