Wyprawy górskie i ich wielka popularność

Nie czekaj! Wybierz jedyną taką ofertę! Wyprawy w góry w najlepszej cenie.

Coraz więcej osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Afryki, Meksyku czy Azji. Bez wątpienia dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji bardzo dużo ułatwia, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać długą wyprawę z niezwykle masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem i odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do tego typu wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest pełne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]