Kilimandżaro wyprawa

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Zdobywanie górskich szczytów to cel wielu turystów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Pamiętnych wrażeń z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Podróżników zachęcają głównie przepiękne widoki, zanikające już lodowce, jak również możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza stosowne przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy również zakupić leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – używanie środków odstraszających owady, a także nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]