Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Szukasz dobrej oferty trekkingów? Nie zwlekaj! Skieruj się w to miejsce

Wypady w góry mogą przybierać wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny trud dostajemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, jak również niebojących się niekomfortowych warunków obozowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]