Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Po więcej informacji o Dolomity trekking skieruj się tu.

Zwolennicy czynnego wypoczynku z pewnością przebyli większość tras trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Bez wątpienia są one oszałamiające, niemniej jednak osoby chętnie uprawiające ten typ aktywności z czasem pragną doświadczyć na nowo podekscytowania płynących z ekskursji po nieznanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, jeżeli można zachwycać się porywającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – masyw górski, który trafił do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą liczbą turni, skalistych grani oraz baszt skalnych, które w ciągu dnia pod wpływem słońca zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występuje wiele urwisk, wysokie pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, wyznaczono w nich również wiele łatwiejszych tras, z którymi da sobie radę większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez Dolomity po via ferratach, a więc po trasach wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji oraz metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób bardzo trudna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimę, chodząc po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Dolomiti di Sesto oraz Tofany.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]