Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczki w Himalaje? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to dużo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Trudności powoduje też samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niesamowitych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]