Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jesteś zainteresowany najlepszą ofertą wypraw? Nie wahaj się! Wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane kłopoty mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]