Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Jeżeli ciekawi Cię najlepsza oferta trekkingów, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w wielu pasmach wytyczono bowiem trasy, z którymi upora się dowolny miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, tj. kijki zapewniające stabilność na nierównych nawierzchniach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna będzie również obecność dobrego instruktora, który pokaże, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są niekiedy organizowane w bardzo technicznym terenie, co powoduje, iż niezbędne okazują się sprzęty ułatwiające przejście szlaku. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo zapewnią przyczepność również na śliskich trasach – a na wielu górach spotkać je możemy również podczas upałów. Na stromych podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi – gdzie są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na Ziemi, a te zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Annapurny i K2.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]