Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Zajrzyj tutaj jeśli chcesz wiedzieć jak działa mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich ID. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli przykładowo w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach czy wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew bądź przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a zarazem na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek często wynikających w czasie tej czynności.

Bieżące śledzenie wpływających należności – plusy usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w firmie, także takiej, która co miesiąc wystawia poniżej 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]