Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych tylko z doradcą

Rozsądne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nierozważny, zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich sytuacjach nie jesteśmy jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania przygotowane z myślą o ludziach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie dotychczasowe długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić kilka różnych rat, spłaca jedną, zazwyczaj dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalną niż indywidualna spłata poprzednich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą praktycznie wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych dla nieposiadających zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może przekładać się na spore problemy, związane z wyborem najkorzystniejszej oferty. By ich uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży znajdzie on oferty instytucji, które udzielą finansowania osobom takim jak my, a w razie potrzeby zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.