Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Potrzebujesz więcej wiadomości o wymianie walut przez internet? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://topkantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze lub w placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego właśnie utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor internetowy – zawsze bieżący kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest równie nieskomplikowana jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zwykle z poprzedniej doby. Kolejnym i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują również kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) czy też w uzgodnionym przez klienta terminie.

Kantor wymiany walut online – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory online to opcja dla osób doceniających komfort oraz ogromną swobodę w dysponowaniu swoim kapitałem. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej oraz osoby pracujące czy też studiujące za granicą. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.