Inwestujesz już akcje i obligacje? Może czas kupić sztabki złota?

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w złoto w sztabkach.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak rentowne jak kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, iż Polacy poszukują sposobów, które pozwolą ich oszczędnościom dawać z czasem dodatkowy przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – sztabki złota.

Złoto w sztabkach to inwestycja na wiele lat

Przede wszystkim należy dobitnie zaznaczyć, iż lokata pieniędzy w złote sztabki to inwestycja na długie lata. Złoto przeważnie opiera się słabszym i silniejszym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna często zwiększa jego cenę. Naturalnie, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres bez trudu daje się zauważyć, że z biegiem idzie ona w górę. Czemu tak się dzieje? Od setek lat ilość tego kruszcu będąca w obiegu praktycznie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako uniwersalna waluta, dzisiaj jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, przemyśle czy elektronice oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu zastosowanego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB albo piloty do telewizorów) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, stąd zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w przyszłości ta tendencja się nie odwróci.

Sztabki złota – odlewane w wielu wagach

Słuchając o inwestycji środków w sztaby złota gros inwestorów od razu oszacuje, iż to nie dla nich, ze względu na duży koszt. Jednak sztabki złota są wytwarzane w wielu rozmiarach, toteż właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 5 g. Te malutkie sztabki są też idealnym pomysłem na upominek. Poważni inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi nierzadko kupują się na większe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g oraz 1000 g. Należy jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto o wiele taniej. Po drugie, nie da się podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Zatem powinno się zamawiać złoto w sztabkach o rozmaitym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na niewielkie sztabki.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]